Pamiętaj, Trucker jest aktualnie dostępny w wersji Beta. Wybrane funkcjonalności mogą być modyfikowane i nie zawsze funkcjonować w pełni poprawnie. Wszelkie pytania, uwagi, sugestie czy problemy proszę o zgłaszanie poprzez dedykowane forum.

Czym jest Trucker?

Trucker to system, którego zadaniem jest zbieranie informacji o pozycji statku powietrznego, pojazdu, rowerzysty czy przechodnia i prezentacja go przez internet w czasie rzeczywistym. Przyjęte rozwiązania pozwalają na łatwe udostępnienie (w postaci linku) swojej lokalizacji dowolnym osobom. Zarejestrowana ścieżka jest dostępna na koncie użytkownika i może być w późniejszym czasie przeglądana i analizowana. W przyszłości będzie ona wykorzystana do automatycznego tworzenia np. logu danego pilota.

Przy projektowaniu systemu Trucker położono duży nacisk na odporność rozwiązania na możliwe utraty łączności z internetem (np. w czasie lotu). Nawet przy znaczących przerwach w łączności terminala (telefonu, tabletu) z internetem system na będzie uzupełniał brakującą ścieżkę w momencie nawet chwilowego odzyskania połączenia.

Czego potrzebuję żeby skorzystać z Truckera?

Potrzebujesz telefonu lub tabletu z systemem Android oraz dostępem do Internetu. Na tym urządzeniu musisz zainstalować aplikację Trucker, która po zarejestrowaniu będzie na bieżąco wysyłać do serwerów Twoją dokładną pozycję. Jeżeli udostępnisz komuś link to w tym samym czasie ta osoba (lub osoby) będą mogły obserwować gdzie jesteś, na jakiej wysokości, z jaką prędkością się poruszasz itd. Możesz też nie udostępniać swojej pozycji - wtedy w dowolnym momencie będziesz mógł sam prześledzić swoją trasę.

Kto będzie mógł zobaczyć moja trasę?

Krótko mówiąc - ten komu na to pozwolisz. Sam możesz bardzo elastycznie decydować czy dana osoba będzie miała dostęp do danej trasy. Możesz ten swoją wycieczkę uczynić publiczną - wtedy każdy będzie mógł obejrzeć twoją trasę w czasie rzeczywistym. Możesz też decydować co się dzieje z Twoimi archiwalnymi trasami. Możesz mieć do nich dostęp tylko Ty lub każdy kto mógł je oglądać w trakcie ich rejestracji. Wszystko zależy tylko od Ciebie.

Trucker został tak pomyślany żeby w łatwy sposób udostępniać własną pozycję. System rozbudowanych uprawnień pozwala na elastyczne udostępnianie swoich tras. Nawet z poziomu telefonu czy tabletu możesz decydować jak będzie dostępna aktualna trasa.

Jak zacząć?

1. W pierwszej kolejności zainstaluj aplikację Trucker na swoim telefonie/tablecie. Z poziomu przeglądarki w swoim telefonie (tablecie) otwórz ten link i zainstaluj program.

2. Po instalacji programu na telefonie uruchom go i wykonaj procedurę rejestracji (uruchomi się automatycznie przy pierwszym starcie). Dane rejestracyjne (email i hasło) posłużą do założenia konta, na którym będą rejestrowane Twoje trasy. Upewnij się, że poprawnie wpiszesz swój email! Od tego momentu już możesz rejestrować trasy, które będą trwale zapisywane.

3. Jeżeli chcesz przeglądać swoje trasy wejdź na stronę logowania i przy pomocy loginu (adresu email) i hasła podanego w aplikacji na telefonie zaloguj się do swojego panelu. Tam zobaczysz wszystkie swoje zarejestrowane ścieżki.