Garść nowych informacji o Zlocie Motolotniowym w Płocku.

Imprezy     269

Czas szybko biegnie i do naszego zlotu pozostało zaledwie nieco ponad trzy tygodnie! W tym tekście przekazujemy kilka nowych informacji oraz przypominamy te najważniejsze, które były już wcześniej udostępniane. Pamiętajcie, że tylko do końca maja można wpłacać wpisowe, które zagwarantuje Wam pamiątkową koszulkę, fotografię i posiłki. Liczba zgłoszeń napawa optymizmem - koniecznie się tam wybierzcie!

Widać, że zainteresowanie naszym zlotem rośnie. Sporo telefonów, emaili z pytaniami. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mogli spotkać się w całkiem sporym gronie. Poniżej zebraliśmy pytania, które się najczęściej powtarzały się w rozmowach czy emailach. Macie inne - czekamy!. W poprzednim poście dotyczącym zlotu znajdziecie szczegółowy harmonogram.


Najczęściej zadawane pytania.

Czy w jeżeli w ostatniej chwili okaże się, że nie będę mógł przylecieć - mogę dojechać "rzutem kołowym"?
Oczywiście tak. Gorąca zachęcamy do przylotu - to doskonała okazja do nieco dłuższego lotu i zdobycia nowych doświadczeń. Oczywiście mamy świadomość, że w różnych częściach kraju - może się pojawić pogoda, która utrudni przelot. Pamiętając, o zasadzie "safety first" - w takim wypadku zapraszamy klasycznymi środkami transportu.

Wyloty są zaplanowane na niedzielę w godzinach południowych. Czy w celu uniknięcia termiki mogę zaplanować wylot później?
Oczywiście tak. Lot motolotnią w silnej termice nie dla każdego jest przyjemnością. Nie będzie problemu z wylotem w godzinach późniejszych.

Czy jeżeli zdecyduję się na przylot w ostatniej chwili - będzie to możliwe?
Tak, ale pamiętajmy, że koszulkę i gadżety ze zlotu otrzymają jedynie osoby, które wcześniej dokonały wpłaty. Natomiast już na miejscu będzie można dokupić posiłki. Nasz zlot to impreza niekomercyjna i nie mamy sponsorów. Niestety ale nie możemy zamówić więcej koszulek - bo po prostu nie będziemy mieli na nie finansowania.

Latam samolotem ultralekkim. Czy mogę przylecieć na ten zlot?
Oczywiście tak. Zlot został pomyślany jako sposób na zintegrowanie środowiska motolotniowego, ale zapraszamy też latających samolotami. Mamy świadomość, że nie wszyscy są idealni .

W harmonogramie zlotu są zawody. Raczej nie będę chciał w nich uczestniczyć - czy będzie to możliwe?
Przelot przez bramkę jest pomyślany jako drobny element w naszym zlocie - wyłącznie dla chętnych i to w ograniczonej liczbie. Wyłącznie kilku chętnych będzie miało możliwość przelotu przez bramkę.


Dedykowane mapy na potrzeby zlotu.

Na tej stronie znajdziecie zebrane mapy z AIP POLSKA oraz specjalnie przygotowane mapy dla uczestników zlotu. Ten drugi zestaw map będzie stale aktualizowany - dlatego koniecznie zajrzyjcie tam przed wylotem! Za kilka dni opublikujemy też plan sytuacyjny samego lotniska, który będzie wskazywał gdzie parkujemy nasze statki powietrzne, a gdzie będą rozmieszczone inne atrakcje zlotu.


Dane do wpłaty, zgłoszenia udziału w zlocie..

  • Warunkiem uczestnictwa w zlocie motolotniowym w Płocku to dokonanie wpłaty – wpisowego w kwocie 135,00 PLN - najpóźniej do dnia 31.05 2023 r na konto Stowarzyszenia Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, Nr konta 17 1240 3174 1111 0000 2889 9983. Opłata jest przeznaczona wyłącznie na posiłki, gadżety pamiątkowe w tym koszulkę i okolicznościową fotografię w formie oprawionej. W przelewie należy w opisie dodać tekst: Zlot Motolotniowy – Imię Nazwisko, telefon kontaktowy, rozmiar koszulki.( M, L, XL, XXL).
  • Organizator nie prowadzi rezerwacji noclegów w hotelach w Płocku. Nocleg możliwy na lotnisku we własnych namiotach.
  • Noclegi w namiotach na terenie lotniska (preferowane biwakowanie przy sprzęcie) są bezpłatne. Podobnie korzystanie z infrastruktury sanitarnej.
  • Lądowania, starty, postój na terenie lotniska są dla uczestników bezpłatne.

Ryszard Lewandowski, 2023-05-25 11:00:00